ANASAYFA » ELLEYE KEBAP

İlk ve Tek "yıllardır değişmeyen lezzet"
 

tarihi elle`ye kebabı

Yüzyılı aşan tarihî lezzet,

100 yılı aşan geçmişe sahip, dost müşterilerine yılların tecrübesi ve gururuyla hizmet veren, mekânının adını kebabından, kebabının adını da mekânındaki uygulamadan alan tarihî elle`ye kebabı Osmanlı-Türk mutfağında önemli yer almaktadır. Dededen toruna intikal yoluyla gelen ve müessesemiz tarafından sunulan MEŞHUR elle`ye kebabı, nefis lezzeti, kalitesi ve kendine özel servis şekliyle yıllardır unutulmayan bir tat olarak yemekle ilgili sohbetlerde anılmakta, gazete, tv ve dergilerde konu olmaktadır. Kendine has lezzeti ve sunumuyla tercih edilen bir markadır.


Sağlığınız için sağlıklı seçim,

Dünya coğrafyasında tarihi, kültürel ve tabii güzellikleri yönünden önemli yeri olan güzel vatanımız Anadolunun kekik kokulu yaylalarında doğal olarak beslenmiş, kebabımızın özelliklerine uygun seçilmiş, semiz kuzuların etinden yapılmış tarihî elle`ye kebabı, yemek kültürümüzde özellikle tercih edilmektedir. Kendinden başka bir kebaba benzememektedir. Etlerimiz, genel temizlik çerçevesinde, insan sağlığına uygun, hijyenik ortamda, veteriner hekim kontrolünde kesilmekte olup, sevkiyat işlerinde de azami temizliğe dikkat edilmektedir.


Doğal ortam, doğal ve katkısız ürün,

Tarihî elle`ye kebabı, özel doğal taşlardan yapılmış fırında, meşe odunu ateşinde 6-7 saat gibi uzun bir zamanda sabır, maharet ve itina ile pişirilmektedir. Yavaş yavaş pişen elle`ye kebabının çiğlik oranı sıfırdır. Hazırlanma ve pişirilme safhasında hiçbir katkı maddesi kullanılmamaktadır. Nefis elle`ye kebabının hazmı kolay olup, mideyi rahatsız etmez. Çocuklar ve yaşlılar dahil yediden yetmişe herkes tarafından rahatlıkla yenebilir. Bugünün ifadesiyle organik bir yiyecektir.


Mekan aynı, usta aynı, kebap aynı,

 Yıllardır değişmeyen, damaklarda hatıra bırakan, nefis, unutulmaz lezzet, tarihî elle`ye kebabı, 23 yıldır E-5 yanyol üzeri AVCILAR çıkışı No:78 de bulunan nezih mekanında hizmet vermektedir.

(Önemli not: Daha önce ÇATALSIZ olan firma ismimiz elle`ye olarak değiştirilmiştir.)


Müşteri değil, dost misafir,

Dededen toruna geçen ve 100 yılı aşan uzun bir tecrübeyle dost müşterilerine hizmet veren elle`ye kebaba gelenler sadece bir müşteri olarak değil misafir kabul edilmekte, güler yüz, tatlı dil prensibiyle karşılanıp ağırlanmakta, giderken de aynı tavırla uğurlanmaktadırlar. Dost müşterilerimizin memnun olması için, hiçbir fedakarlıktan taviz verilmemektedir. Dolayısıyla müşterilerimizle ilişkilerimiz yıllardır dostluk seviyesinde devam etmektedir. Bu sebeplerle bizlerde gelen dostlarımıza en güzel şekilde hizmet vermeyi kendimize görev kabul ederek yolumuza devam etmekteyiz.


Farkı anlatılmaz, yaşanır,

Nerede o eski günler, o lezzetler, o nefis tatlar diyen sevgili büyüklerimize sesleniyoruz; aradığınız biz de diyoruz. Aradığınız lezzeti meşhur elle`ye kebap da tadın, eskiyi yaşayın diyoruz. `` Farklı bir lezzet, farklı bir damak zevki`` meşhur elle`ye kebabı doyumsuz lezzetiyle sizlerin bu özlemini giderecektir. Kebabımızı ilk defa yiyenler, şimdiye kadar yemeden geçen zamanlarını kayıp olarak görmektedirler. Kebabımız, yiyenler de damak zevki tiryakiliği oluşturur, bir defa yiyen kolay kolay lezzetini unutup vazgeçmez. Dost müşterilerimizle yaptığımız sohbetlerde, onların samimi itiraflarına güvenerek diyoruz ki; lezzet anlatılmaz, yaşanır. Çünkü dostlarımız elle`ye kebabını yedikten sonra, böyle bir lezzeti, dilin kelimelerle ifade edemeyeceğini, ancak dilin tatması ile anlaşılabileceğini söylemektedirler. Nasıl ki, gülün o güzel kokusunu duymak için, gülü koklamak gerektiği gibi, tarihî elle`ye kebabının lezzetini almak içinde yemek gerekmektedir.


Çocuklar ve elle`ye kebabı

elle`ye kebabı değerli varlıklarımız çocuklar tarafından da çok sevilmektedir. Çocuklar kebabımızı özelliğinden ve lezzetinden dolayı severek yemekte, hatta anne-babalarını ısrarla elle`ye kebabını yemeye getirmektedirler. Anne ve babalarda çocuklarının eti severek yemelerinden dolayı memnun olmakta ve bize teşekkür etmektedirler.


İş dünyasına büyük fırsat,

Müessesemiz iş dünyasına da büyük hizmet vermektedir. İş dünyası mensupları elle`ye kebabımıza büyük ilgi göstermekte olup, hizmetlerimizden severek istifade etmektedirler. Faaliyetimizi takdirle karşılayan dostlarımız, özelliklerimizi fırsat bilmektedirler. Ayrıca elle`ye kebaba has olan beklemesiz serviste bir tercih sebebidir. Ulaşımın kolay olması ve beklemesiz servis, iş adamlarımıza, kayda değer zaman tasarrufu sağlamaktadır. İş adamlarımız, yurt dışından ve yurt içinden gelen misafirlerini ağırlamak için farklı bir lezzet ve unutulmaz tat, tarihî elle`ye kebabı tercih ederek, misafirlerinden teşekkür almakta ve memnun olmaktadırlar. Birçok iş dünyası mensubu dost müşterilerimiz, tarihî elle`ye kebaba güvenerek getirdikleri yabancı misafirlerinin, TÜRKİYE` ye tekrar gelişlerinde yine elle`ye kebaba gelmek istediklerini bildirmişlerdir.


Ne ikram etsem diye düşünmeyin,

Müessesemiz tarihî elle`ye kebabı ile saygıdeğer ev hanımlarımızı, aynı zamanda yemek yapmaya vakti olmayan çalışan hanımlarımızı da düşünerek onları da büyük bir yükten kurtarmakta, onlara yardımcı olmaktadır. Misafirlerime ne ikram edeyim diye düşünenlere, zamandan, emekten tasarruf sağlamakta olup, misafirlerine yüz akı ile hizmet etme ve ikramda bulunma imkânı sunmaktadır. Böylece ev sahipleri çok kısa bir sürede misafirlerine unutamayacakları bir lezzeti de sunmuş olmaktadırlar.


Avcılar`dan Dünya`ya dağılan lezzet,

Damak zevkine düşkün olanların, farklı bir lezzet arayanların ve unutulmazı yaşamak isteyenlerin mekânı tarihî elle`ye kebaba, dost müşterilerimiz mesafe gözetmeksizin her yerden gelmektedirler. İstanbul`un her semtinden olduğu gibi, yurt içinden ve yurt dışından İstanbul`a işi veya turizm amaçlı gezip görmek için gelenler arasında dost müşterilerimiz vardır. Bir çok ünlü isimde müessesemizi ziyaret ederek elle`ye kebabımızı tatmışlardır.

elle`ye kebabı yalnız yurdumuz insanlarına değil yabancı ülke insanlarına da hizmet vermektedir. Tarihî elle`ye kebabı farklı sunumu, kalitesi ve kendine has lezzetiyle yerli dostlarımızın olduğu gibi yurt dışından gelenler tarafından büyük ilgi görmektedir. Önce hayretle karşılayıp sonra da övgü de bulunan yabancı ülke mensubu müşterilerimizden bazıları elle`ye kebabını paket alarak ülkelerine götürmektedirler. Tarihî elle`ye kebabı, bir marka olarak yurt içinde ve yurtdışında duyulmakta, bilinmekte ve konuşulmaktadır.

Yıllar geçse de unutulmaz tat, değişmez lezzet MEŞHUR elle`ye kebabı aynı zamanda dostlarımızın birbirlerine samimi tavsiyeleriyle güvenle reklam edilmekte ve tanıtılmaktadır. Hepimizin bildiği gibi samimi dost dostuna kötüyü değil iyiyi tavsiye eder. Samimi dost, dostlarının da bu gibi güzelliklerden istifade etmesini ister.

Bugüne kadar samimi dost müşterilerimizden çoğu, elle`ye kebabı tavsiye ettikleri bütün dostlarından teşekkür aldıklarını, onların sonsuz memnuniyetini bildirdiklerini bize zevkle anlatmaktadırlar. Bizde elle`ye kebap olarak bu durumdan haklı olarak onur duymaktayız. Yine dostlarımızın bu samimiyet ve övgülerine karşılık işimize ve sanatımıza hassasiyet göstererek her zaman en iyiyi yapmaya gayret etmekteyiz. Çünkü bize göre dostlarımız her şeyin en iyisine, en güzeline layıktırlar.


Paket servis,

MEŞHUR elle`ye kebabımızı beklemesiz, paket olarak alıp, evinizde, işyerinizde veya istediğiniz yerde kendinize, dostlarınıza ve misafirlerinize ikram edip ziyafet çekebilirsiniz. Her türlü yemekli toplantılarınızda, organizasyonlarda, düğün, sünnet v.s yemeklerinizde unutulmazı yaşayarak hizmetlerimizden istifade edebilirsiniz.
Kebabımızı aldıktan sonra, soğuk ortamda muhafaza ederek, uzun bir süre sonra, özel ısıtma yöntemiyle ısıtarak yiyebilirsiniz.

 

-Toplu siparişlerde miktarına göre birkaç gün evvel haber verilmelidir.-

-Damak zevkine düşkün olanların,

- Farklı bir lezzet arayanların,

-Unutulmazı yaşamak isteyenlerin tercihi; elle`ye KEBAP